خطای 500 سایت و بررسی راه حل هایی برای رفع سریع آن

انواع خطا های 500 و معانی آنها

خطا های دسته 500 مربوط به سرور سایت و هاست سایت  ومنابع مصرفی آن میباشد، در صورتی که سرور قادر به پاسخگویی به درخواست کاربر نباشد یا منابع سرور کافی نباشد ممکن است خطای 500 رخ دهد.

نمایش خطای های 500 معمولا به صورت زیر هستند

http error 500

internal server error

http 500 internal error

error 500

internal server error 500

این خطا ممکن است لحظه ای باشد منابع سرور به صورت لحظه ای درگیر شده و سرور قادر به پاسخ نباشد و پس از چند دقیقه رفرش مجدد، سایت به صورت صحیح لود شود.

درگیری منابع سرور در صورتی رخ میدهد که بازدید کننده های سایت بالا باشد

یا درحال ویرایش نوشته باشید که به صورت آنلاین ویرایشگر تغییرات را نمایش میدهد این مورد باعث استفاده منابع سرور سایت میشود

راه حل رفع ارور 500 سایت

زمانی که متوجه شدید اختلال از سمت سرور است میبایست  منابع سرور را ارتقا دهید یا با پشتیبانی سرور و هاست خود این موضوع را پیگیری نمایید تا منابع استفاده شده از سمت سایت شمارا در سرور بررسی نمایند.

خطای 500 سایت باعث عدم دسترسی کاربران به سایت میشود و به سئو سایت نیز تاثیر منفی خواهد گذاشت زیرا کاربران با مواجه شدن به این خطا  سریعا سایت  شما را بسته و سراغ سایت دیگری کهاختلال نداشته باشد خواهند رفت.

راه حل جهت رفع خطای 500 سایت

1- بررسی فایل .htaccess

گاها ممکن است فایل مذکور تخریب شده یا اختلالی داشته باشد و باعث ایجاد خطای 500 شود، میبایست برای رفع این مورد فایل .htaccess را باز سازی و آنرا مجدد ایجاد نمایید.

قبل از بازسازی فایل htaccess میبایست مطمعن شوید که اختلال ایجاد شده ازین فایل است برای اطمینان از این  مورد   میتوانید وارد هاست خود شوید در بخش public_html فایلhtaccess را پیدا کنید در صورتی که فایل مذکور را پیدا نکردید میبایست در همان صفحه سیپنل در بخش بالای صفحه گزینه setting را بزنید و سپس گزینه show hiden files رو بزنید تا فایل مذکور نمایش داده بشه،

پس از اینکه فایل htaccess را پیدا کردید میبایست این فایل رو تغییر نام بدید، برای این منظور روی فایل مذکور کلیک کرده و گزینه rename را بزنید و به طور مثالیه عدد آخر اسم htaccess اضافه کنید به این شکل = htaccess1

پس از انجام این کار میباست مجدد سایت را بررسی نمایید رفرش کنید و ازحال پرایوت سایت را بررسی نمایید تا کش نشده باشد، در صورتی که اختلال از فایل htaccess بوده باشه سایت پس از تغییر نام به درتس نمایش داده خواهد شد.

اگر سایت درتس نشده بود که باید فایل htaccess رو به حالاولیه و نام خود مجدد ویرایش کنید،

اما اگر  مطمعن شدید سایت درست شده میبایست وارد پیشخوان وردپرس بشید ودر بخش تنظیمات و پیوندهای یکتا، تنظیمات این بخش رو مجدد ذخیره سازی نمایید،با ذخیره  مجدد این تنظیمات فایل htaccess به صورت خودکار مجدد ایجاد خواهد شد.

(توجه داشته باشید که نیازی به تغییر نام مجدد فایل تغییر نام داده شده نیست)

در صورتی که هرگونه اختلالی در انجام موارد گفته شده داشتید در پشتیبانی وبل اعلام کنید تا این مورد به صورت رایگان براتون انجام بشه.