سریع ترین راه حل برای رفع خطای 403 و 404 صفحات سایت وردپرسی

اگر متوجه شدید که صفحات سایت شما با ارور 404 و 403 مواجه شده خیلی موارد هست که باعث میشه این خطا رخ بده اما طبق تجربه های من این ارور در 90 درصد مواقع با راه حل اولی که پایین تر نوشتم زیر رفع شده و مشکل رو حل کرده من این راه حل رو اول بهتون میگم که سریع کارتون راه بیوفته اگر هم بااین راه حل مشکل رفع نشد میتونید برید سراغ راه حل های آسون بعدی که بهتون میگم.

لطفا توجه داشته باشید راه  حل های ارائه شده به ترتیب اینکه هرکدوم زودتر کار شمارو راه میندازه درج شدن تا سریع تر مشکلتون رو حل کنه

راه حل اول : بازسازی فایل htaccess

راه حل اول که 90 درصد مواقع جواب میده و سریع مشکل شمارو در رفع خطا های 403 و 404 وردپرس حل میکنه

تغییر نام فایل .htaccess هست که با تغییر نام این فایل غیر فعال میشه و میتونید از طریق اموزش زیر مجدد فایل .htaccess رو ایجاد کنید:

 

  1. برای غیر فعال کردن فایل .htaccess وارد هاست خودتون بشید  و در بخش file manager هاست و در بخش public_html فایل .htaccess رو پیدا کنید(اگر این فایل موجود نبود باید  در سیپنل در بخش setting درج شده بالای صفحه سمت راست کلیک کنید و گزینه show hiden files کلیک کنید تا فایل در بخش اعلام شده نمایش داده بشه)
  2. برای تغییر نام فایل  هم پیشنهاد میشه یک عدد بهش اضافه کنید مثل: .htaccess2
  3. پس از تغییر نام باید وارد پیشخوان وردپرس بشید و در بخش پیوندهای یکتا  تنظیمات این بخش و مجدد ذخیره کنید تا به صورت خودکار فایل .htaccess ساحته بشه.
  4. بعد از غیر فعال کردن میتونید برید چک کنید که سایت نمایش داده میشه و خطای های 403 و 404 رفع شدن(اگر رفع نشده بود روش های دیگه رو امتحان کنید)

 

راه حل دوم : ریستور بک آپ

دومین راه که بشه سریع این اختلال و ارور سایت رو حل کرد اینه که بک آپ از سایت رو ریستور کنید

برای اینکار حتما پیشنهاد میشه یه فول بک آپ تهیه کنید قبلش تا به مشکل نخورید  ممکنه بک آپ های سیستمی که هاستینگتون از سرویس شماتهیه کرده ناقص باشند

یا اگر خودتون از سرویستون بک آپ تهیه کردید و جدید هست میتونید ازش استفاده کنید

آموزش ریستور دستی بک آپ سیپنل

آموزش ریستور بک آپ به صورت سیستمی

برای ریستور بک آپ که اگر بلد نیستید میتونید از کارشناس های فنی هاستینگ خودتون بخاید تا بک آپ های سالم رو بررسی و تاریخ های موجود رو بهتون اعلام کنه تا شما تایید کنید که بک آپ ریستور کنن براتون.