قطع شدن اینترنت روی چه وب سایت هایی تاثیر میگذارد؟

دلایل لود نشدن سایت در زمان قطعی اینترنت

چرا با قطعی اینترنت و فیلترینگ سایت باز نمیشود؟

قطع شدن اینترنت و فیلترنیگ فقط مربوط به عدم مشاهده و لود وب سایت ها و اپلیکشن هایی  که در سرور های خارج از ایران قرار دارد توسط کاربرانی که داخل ایران هستند و با ای پی ایران هستند.

به طور کلی دسترسی به سرور های خارج بسته شده است.

قطع شدن اینترنت بروی وب سایت های با شرایط زیر تاثیر میگذارد:

 1. سایتی که روی سرویس ایران باشد بدون اختلال در زمان فیلترینگ و قطعی اینترنت برای کاربران داخل ایران نمایش داده خواهد شد
 2. وب سایتی کهسرور آن داخل قرار دارد و از خدمات کلاد فلر  استفاده میکند و نیز برای کاربران ایرانی قابل مشاهده در زمان قطعی و فیلترینگ نخواهد بود(برای رفع این مشکل میبایست dns های اصلی سرویس خود را مجدد روی دامنه تنیم نمایید)
 3. سایت هایی که در سرور های اروپا قرار دارد در این شرایط لود نخواهد شد. و برای کاربران ایرانی قابل نمایش نخواهد بود. لطفا توجه داشته باشید که سایت شمااز دسترس خارج نخواهد شد تنها کاربران ایرانی نمیتوانند وب سایت را مشاهده نمایند و در این زمان میتوانید وب سایت خود را با نرم افزار های تعییر آی پی مشاهده نمایید.
 4. بین المللی بودن دامنه یاایرانی بودن آن تاثیری در لود وب سیات در زمان قطعی و فیلترینگ ندارد و تنها سرور سایت و اپلیکیشن در این مورد تاثیر دارد.

راه حل لود شدن در زمان قطعی اینترنت سایت در ایران که در سرور اروپا قرار داردچیست؟

در صورتی که سرور سایت شما در اروپا  قرار دارد و میخاهید در زمان  قطی کاربران ایرانی ب آن دسترسی داشته باشند میبایست یا سرویس خود را به سرور های ایران منتقل کنید یا از خدمات ابر آروان استفاده نمایید و dns های ابر اروان را روی دامنه خود ست نمایید تا سرویس شما در از طریق بار اروان در سرور های ایران لود شود.

دسترسی به کنترل پنل های هاستینگ در زمان قطعی اینترنت و فیلترینگ

در زمان قطعی اینترنت دسترسی به پنل های هاستینگ مانند: سیپنل، دایرکت ادمین ، پلسک و غیره که در سرور های اروپا قرار دارد با اختلال مواجه خواهد شد.و این اختلال از سمت هاستینگ نمیباشد و از سمت فیلترینگ و اینترنت میباشد.

بروز رسانی های وردپرس و خطای های آن در زمان قطعی اینترنت:

برای بروز رسانی های وردپرس مانند آپدیت افزونه  و خود وردپرس چه سرویس شما داخل ایران باشد چه در خارج از ایران  بنا به این دلیل که در زمان بروز رسانی وردپرس نیازبه دسترسی به مخزن وردپرس دارد و به دلیل مغایرت سرور ها این مورد با مشکل مواجه میشود و به درستی عمل نمیکند و اخطار زیر را میدهد:

راه حل هنگام به‌روز‌رسانی ووکامرس یک خطا رخ داده است: دریافت انجام نشد. cURL error 28: SSL connection timeout

 1. راه حل اول = میبایست در زمان اتصال اینترنت بروز رسانی هارا انجام دهید.
 2. راه حل دوم = به صورت دستی میبایست آپدیت و بروز رسانی و نصب افزونه ها  هارا انجام دهید (از طریق هاست میتوانید به راحتی اقدام به نصب و بروز رسانی افزونه نمایید)
 3. راه حل سوم = برای رفع این خطا باید سرویس هاست سایت  خود را بروی سرویس های ایران انتقال دهید.
 4.  راه حل چهارم =به دلیل اختلالات شبکه داخلی اینترنت api های متصل به وردپرس باعث کندی و عدم اپدیت شده اند

  برای رفع کندی پیشخوان و سایت کدهای زیر را در فایل config وردپرس قرار دهید

  توجه داشته باشید به جای siteBANK.com ادرس درگاه بانک خود را قرار دهید تا پرداخت ها دچار اختلال نشوند

  define( ‘WP_HTTP_BLOCK_EXTERNAL’, true );
  define(‘WP_ACCESSIBLE_HOSTS’, ‘siteBANK.com’);

  بعد از رفع اختلالات اینترنت کد های مربوطه را حذف نمایید.

در صورتی که قادر به انجام راه حل های بالا نبودید میتوانید به تیم پشتیبانی وبل پیام ارسال نمایید تا توسط کارشناسان ما موارد انجام شود.